gerdeham
20 بهمن 1401 - 22:39

سفیر سوریه: زلزله ماهیت واقعی کشورهای غربی را نشان داد

سفیر سوریه در مسکو اعلام کرد غرب با اتخاذ رویکرد دوگانه در قبال دو کشور زلزله زده همسایه، ماهیت واقعی خود را نشان داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، سفیر سوریه در روسیه از کمک های بشردوستانه مسکو در جریان زلزله اخیر در این کشور قدردانی کرد.

«بشار الجعفری» سفیر سوریه در روسیه امروز پنج شنبه تایید کرد که روسیه فعالانه در حال ارائه کمک به زلزله زدگان این کشور است و این کمک ها در دو سطح دولتی و عمومی صورت می گیرد.

سفیر سوریه در مسکو یادآور شد که دولت روسیه برای ارائه کمک های بشردوستانه یا انجام عملیات جستجو و نجات در خاک سوریه از هیچ تلاش یا پولی دریغ نمی کند و این برای سوریه دلگرم کننده است که نه تنها سیاستمداران و دیپلمات ها، بلکه مردم عادی روس نیز می خواهند به سوریه کمک کنند.

الجعفری کمک های بشردوستانه مردم روسیه، سازمان های خصوصی و غیر دولتی و بنیادهای خیریه این کشور را گواه واقعی دوستی قوی بین دو کشور دانست.

سفیر کشورمان با اشاره به عدم تمایل آمریکا و کشورهای غربی به لغو حداقل بخشی از تحریم‌های سوریه و کمک به این کشور آسیب دیده از زلزله، یادآور شد که موضوع تحریم ها فقط یک بهانه است که نشان می دهد کمک بشردوستانه نوعی سیاسی بازی برای کشورهای غربی است. دمشق سال هاست در شورای امنیت سازمان ملل این را اعلام می کند اما افراد کمی به حرف ما گوش دادند.

این مقام سوری تاکید کرد: حالا همه می توانند خودشان ببینند. این زمین لرزه ترکیه و سوریه را لرزاند. غرب اما تنها ترکیه را می بیند و فقط به ترکیه کمک ارسال می کند. انگار سوری ها برای آنها وجود نداریم. اینجا هیچ سیاستی در میان نیست، فقط سطح خاصی از انسانیت وجود دارد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1030652