gerdeham
16 آذر 1401 - 14:31

افتتاح موزه فناوری­‌های نوین و پارک علم و فناوری شهید طهرانی مقدم در هفته پژوهش

سرپرست معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی گفت: موزه فناوری­‌های نوین و پارک علم و فناوری شهید طهرانی مقدم در مراسم روز پژوهش در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی افتتاح می‌شود.

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، مجتبی قربانی سرپرست معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی با بیان اینکه هفته پژوهش امسال با رنگ و رویی متفاوت برگزار خواهد شد، اظهار کرد: دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در سال «تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین»، توسعه فناوری و نوآوری را در دستور کار خود قرار داده و برنامه‌های متنوعی را برای هفته پژوهش در نظر گرفته است. 
 
وی با بیان اینکه به منظور حفظ یکپارچگی و برگزاری هماهنگ مراسم هفته پژوهش، برنامه‌های هفته پژوهش امسال هماهنگ با ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری از ۱۹ تا ۲۵ آذر برگزار می‌شود، افزود: با حضور دانشکده‌ها و معاونت‌­ها در هفته پژوهش و فناوری، نمایشگاه بزرگی از دستاوردهای پژوهشی، علمی و فناوری دانشگاه برگزار می­‌شود که در راستای فرهنگ‌سازی و اطلاع‌‌رسانی عمومی و تخصصی فعالیت خواهد کرد. 
 
قربانی افزود: در آیین ملی هفته پژوهش و فناوری که با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار خواهد شد، از اساتید، دانشجویان، کارشناسان و مدیران برتر در حوزه معاونت پژوهش و فناوری تقدیر خواهد شد که برای برگزاری هرچه بهتر و با شکوه‌­تر برنامه‌های این هفته، هماهنگی لازم انجام شده است. 
 
وی درباره فرآیند انتخاب افراد برگزیده گفت: امتیازهای پژوهشگران و فناوران با استفاده از آمارگیری از سامانه گلستان و نظرات دانشکده‌ها برای فعالیت های شاخص مورد ارزیابی قرار گرفته است و برگزیدگان در قالب نشان درجه یک پژوهش، پژوهشگر برتر، پژوهشگر شاخص، مقاله شاخص در حوزه آموزش، کتاب برتر، رساله برتر در حوزه آموزش و نشریه برتر معرفی خواهند شد. 
 
 سرپرست معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی اضافه کرد: یکی از مأموریت‌های معاونت‌های پژوهش و فناوری، آینده پژوهی است که بر همین اساس دو مرکز رشد و موزه فناوری­‌های نوین و پارک علم و فناوری شهید طهرانی مقدم در این روز توسط وزیر آموزش و پرورش افتتاح خواهد شد. 
 
قربانی با بیان اینکه باید امیدآفرینی از کانال علم و فناوری به جامعه تزریق شود، افزود: همزمان با این هفته، سخنرانی­‌های تخصصی مانند ویژگی‌­های تعلیم و تربیت مطلوب برگزار می شود؛ همچنین نمایشگاهی از دستاوردهای سمپاد برگزار خواهد شد. 

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 900731