gerdeham
21 اسفند 1401 - 14:10

امضای منشور تجزیه‌طلبی توسط 6 عضو اپوزیسیون

6 نفر از اعضای اپوزیسیون بیانیه‌‌ای ضدایرانی با عنوان «منشور همبستگی و سازماندهی» منتشر کردند.

فارس پلاس؛ دیگر رسانه‌ها- وطن امروز نوشت: 21 بهمن‌ماه امسال دانشگاه «جورج تاون» شهر واشنگتن آمریکا میزبان 8 نفر از فعالان ضدایرانی وابسته به دشمنان مردم ایران بود که تنها قرابت‌شان با ایران، تکلم به زبان فارسی، آن هم به صورت دست و پا شکسته بود. دیکتاتورزاده پهلوی، عبدالله مهتدی رئیس گروهک تروریستی کومله، مسیح علینژاد، شیرین عبادی، نازنین بنیادی که کمترین قرابتی با ایران ندارد و حتی قادر به تکلم صحیح به زبان فارسی نیست، حامد اسماعیلیون که در چند ماه اخیر ژست رهبری اپوزیسیون ایران را به خود گرفته، گلشیفته فراهانی و علی کریمی که در ماه‌های گذشته تبدیل به بلندگوی دشمنان مردم ایران شده‌اند از حاضران این نشست ضدایرانی و البته مضحک بودند. افزایش تحریم‌های اقتصادی علیه مردم ایران و درخواست از غرب برای حمله نظامی به ایران از محورهای قابل توجه نشست اخیر جریان ضدایرانی بود که جملگی شرکت‌کنندگان بر آنها تاکید داشتند. دلقک‌های امضا‌کننده بیانیه، خواستار تمرکززدایی از قدرت با سپردن اختیارات مالی، اداری و سیاستگذاری به نهادهای منتخب استانی، شهری و ناحیه‌ای شده‌اند. به عبارت بهتر، لیدرهای جریان ضدایرانی هدف تجزیه‌طلبانه خود را در پوشش تمرکززدایی از قدرت مرکزی مطرح کرده‌اند. حالا درحالی که نزدیک به یک ماه از آن گردهمایی می‌گذرد، 6 نفر از آنها بیانیه‌ای ضدایرانی با عنوان «منشور همبستگی و سازماندهی» منتشر کرده‌اند که در آن از تجزیه و تکه تکه شدن ایران حمایت شده است. رضا پهلوی، عبدالله مهتدی، حامد اسماعیلیون، مسیح علینژاد، نازنین بنیادی و شیرین عبادی امضا‌کنندگان بیانیه ضدایرانی «منشور همبستگی و سازماندهی» هستند. این افراد در حالی بر حکمرانی دموکراتیک، حقوق بشر، کرامت انسانی، عدالت و صلح تاکید کرده‌اند که هر کدام به نحوی از دشمنان حقوق بشر، عدالت و حکمرانی دموکراتیک به شمار می‌روند. در تایید این گزاره می‌توان به حضور عبدالله مهتدی، سرکرده جنایتکار گروه تروریستی کومله در این نشست اشاره کرد. بر کسی پوشیده نیست کومله در طول دهه‌های گذشته همواره خواستار جدایی کردستان از ایران بوده و برای رسیدن به این هدف دست به ترورها و جنایت‌های بی‌شماری ‌زده است. به گواهی تاریخ، این گروهک تروریستی از فردای پیروزی انقلاب اسلامی، به همراه دیگر گروه‌های تجزیه‌طلب از جمله حزب دموکرات و رزگاری پروژه جدایی کردستان از ایران را کلید زد و با اقدامات جنایت‌آمیز خود در غرب کشور، سعی در پیشبرد هدف ضدایرانی خود داشت. در جریان اغتشاشات اخیر نیز گروهک تجزیه‌طلب کومله با ایجاد آشوب و ناامنی در مناطق غرب و شمال غرب کشور پروژه ضدایرانی خود را دنبال می‌کرد. علاوه بر این مهتدی، سرکرده این گروهک نیز در اظهارات متعددی بر لزوم تکه تکه شدن ایران تاکید کرده است. 

به جز کومله، حامد اسماعیلیون نیز که طی سال‌های اخیر با موج‌سواری روی خون خانواده‌اش توانسته اسم و رسمی برای خود دست و پا کند، در ارتباط با تمامیت ارضی ایران نظراتی مشابه تجزیه‌طلبان کومله دارد؛ چنانکه چند وقت قبل در اظهاراتی اعلام کرده بود نگران تجزیه ایران نیست و از همین رو گروه‌های مختلف ضدایرانی باید دست همکاری با یکدیگر بدهند. 

اسماعیلیون در اظهارات خود در نشست جورج تاون گفته بود: ما باید نگرانی‌ درباره تجزیه را برطرف کنیم. حضور این افراد تجزیه‌طلب در کنار دیکتاتورزاده پهلوی و دست اتحاد با او که با حمایت گروه‌های سلطنت‌طلب خود را شاهزاده(!) مردم ایران می‌نامد، در کنار عیان ساختن فریبکاری جریان ضدایرانی، بخوبی پوچ بودن شعارها و ادعاهای آنها را نشان می‌دهد؛ چنانکه ربع پهلوی در بخشی از اظهارات خود در نشست جورج تاون، با به رسمیت شناختن گروهک‌های تجزیه‌طلب گفت: باید اختلافات را کنار گذاشت و در جهت آزادی و حاکمیت مردم برای آینده‌ای تلاش کرد که در آن تمام شهروندان با هر گرایشی در برابر قانون یکسان خواهند بود. 

هر 6 نفری که بیانیه مورد اشاره را امضا کرده‌اند، بارها هدف اصلی خود را سقوط جمهوری اسلامی اعلام کرده و تاکنون مثل ماه‌های گذشته از هیچ ایده‌ای برای فردای براندازی جمهوری اسلامی حرفی به میان نیاورده‌اند. در رویای براندازان همه چیز با سقوط جمهوری اسلامی به پایان می‌رسد و در این مسیر ابایی از بیان این ندارند که حتی با تجزیه ایران پس از سقوط جمهوری اسلامی نیز مشکلی ندارند و اگر حافظ منافع غرب باشد حتی از آن دفاع هم خواهند کرد.

پایان پیام/غ

منبع: فارس
شناسه خبر: 1088580