gerdeham
26 اسفند 1401 - 19:27

کولبا: رئیس جمهور چین جواب تماس زلنسکی را نمی دهد

وزیر خارجه اوکراین می گوید تاخیر در ارسال تسلیحات نظامی به این کشور به قیمت جان نظامیان اوکراینی تمام می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بی بی سی، وزیر خارجه اوکراین می گوید چین امکان برقراری تماس میان روسای جمهور دو کشور را نمی دهد.

«دیمیتری کولبا» وزیر خارجه اوکراین روز جمعه در اظهاراتی مدعی شد که چین در برابر تلاش‌های «ولودیمیر زلنسکی» برای برقراری تماس مستقیم با «شی جین پینگ» رئیس‌جمهور چین مقاومت می‌کند.

وزیر خارجه اوکراین همچنین مدعی شد که کشورهایی که با اوکراین بدرفتاری کرده اند، پس از پایان جنگ، بازخواست در انتظار آنها خواهد بود.

کولبا که در مصاحبه ای با بی بی سی صحبت می کرد، ادامه داد انتخابی که هر کشوری پس از تهاجم روسیه انجام داد، در ایجاد روابط آینده مدنظر قرار خواهد گرفت.

وزیر خارجه اوکراین افزود هر روز تاخیر در تحویل تسلیحات نظامی غرب به اوکراین به قیمت جان اوکراینی ها تمام خواهد شد. اگر یک روز این کار به عقب بیفتد، به آن معناست که یک نفر در خط مقدم جان خود را از دست می دهد.

آمریکا و کشورهای غربی برای مقابله با پیشروی ارتش روسیه، ضمن ارسال انواع تسلیحات پیشرفته به ارتش اوکراین، تاکنون تحریم های زیادی علیه روسیه اعمال کرده اند. از سوی دیگر «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه نیز گفته است هر گونه محموله و کاروانِ حامل تسلیحات نظامی برای اوکراین، هدفی مشروع برای نیروهای روسیه است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1098080