gerdeham
16 آذر 1401 - 18:17

استکبار در پروژه نفوذ، دانشجو را عنصری برای رسیدن به اهدافش می داند

مدیر شورای عالی جوانان و معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: در پروژه نفوذ جوان دانشجو عنصری برای رسیدن به اهداف استکبار در نظر گرفته می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، وحید یامین‌پور در مراسم بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) در مشهد، با اشاره به اینکه نقطه عطف و درخشان جنبش‌های دانشجویی در دورانی بود که قصد داشتند از استعمارگران جدا شوند، اظهار کرد: مسئله‌ای که از دهه هفتاد آغاز شد و حالا به شیوه‌ای نگران کننده‌ تداوم یافته است. 

 وی با بیان این که در حال حاضر با استعمار نو و فرا نو مواجه هستیم، بیان کرد: استعمار جدید نیاز به حمله نظامی و لشکرکشی ندارد، بلکه امروزه شیوه جدیدی از استعمار ملت‌ها با هدف سیطره بر علم، زبان، اقتصاد و فرهنگ آنها وجود دارد که با نفوذ به ذهن ملت‌ها به این اهداف می‌رسند. 
 
معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه در پروژه نفوذ جوان دانشجو عنصری برای رسیدن به اهداف استکبار در نظر گرفته می‌شود، ادامه داد: نظریه‌پردازان غربی، دوره پسا استعمار را دوره‌ای می‌دانند که در آن جهان شرق باید توسری خور، عقب افتاده و ناامید باشد، چیزی که باعث شده کشورهای آفریقایی نتوانند از گذشته خود به طور کامل جدا شوند و هجمه رسانه‌ای آنها را عقب مانده نگه داشته است. 
 
وی گفت: غرب تاکنون تصویری از کشته‌ها، جنایات، بی‌خانمان‌ها و فروپاشی خانواده را از درون خود منتشر نکرده و این در حالی است که در شرق، کوچکترین اتفاق با بیشترین جوسازی‌ها همراه می‌شود. 
 
یامین‌پور با اشاره به اینکه امروزه در غرب، همجنس‌گرایی نماد آزادی است، تصریح کرد: آن ها قصد دارند تا آینده شرق را همچون غرب بسازند، برای همین هر نوع فیلم امیدآفرین برای جهان شرق محکوم به حذف و سانسور است. 
 
دبیر شورای عالی جوانان گفت: همین تصاویر و اخبار امیدآفرین موجب شده تا غربی‌ها این حق را به خود بدهند تا برای برقراری دموکراسی بر سر مردم بمب و موشک بریزند. اساسا غرب بر اساس مکتب "داروینیسم" انسان را فقط یک سفید پوست می‌داند و مابقی نژادها را به حیوان تشبیه می‌کند. 
 
وی با بیان اینکه احساس ناامیدی و تباهی بمب ترسناک تر بر سر ملت ها است، افزود: این مسئله باعث شده تا برخی جنبش‌های دانشجویی به سمت غرب متمایل شوند و بعضا از هویت ایرانی خود ناامید شوند و فاصله بگیرند و دانشجویی که باید استکبارستیز باشد به عنصر فعال دشمن تبدیل شود و به طور یقین جامعه‌ای که احساس یأس و ناامیدی کند شکست خورده و دشمن به دنبال رسیدن به همین هدف است. 
 
این فعال اجتماعی با اشاره به هجمه‌های اخیر دشمن، گفت: دلیل جنگ رسانه‌ای اخیر ضعف رسانه‌ای ماست که نتوانستیم زمین بازی را در اختیار بگیریم. البته در این زمینه تلاش‌هایی صورت گرفت ولی با تروریسم رسانه‌ای دشمن مواجه شدیم و شبکه‌هایی مثل پرس تی وی و العالم که روزی در جهان مخاطب‌های زیادی داشتند، امروز از شمار رسانه‌های بین المللی، توسط دشمن حذف شده‌اند. 
 
یامین پور ادامه داد: به همین خاطر با جریان اصلی رسانه‌ای قادر به مقابله نیستیم، جریانی که به مخاطبان دستور می‌دهد تا از چه محتوایی استفاده کنند و کنترل رسانه را در دست بگیرند. 
 
وی گفت: ما به لحاظ رسانه‌ای در محاصره هستیم و راهکار آن طبق فرمایش مقام معظم رهبری «جهاد تبیین» است، مسئله‌ای که باید توسط خود مردم و به ویژه دانشجویان از راه‌های مختلف مثل فضای مجازی انجام شود.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 901077